Friday, June 17, 2011

cierpienia m

Milosc w ogniu cierpienia - Matusiak Anna

Milosc w ogniu cierpienia - Matusiak Anna

Sluga Bozy Jan Pawel II wiedzial, czym jest cierpienie, i czesto o nim mowil. Mowil o jego tajemnicy, nieuchronnosci, istocie i znaczeniu. Kladl nacisk na to, ze cierpienie moze byc dla czlowieka wielka proba wiary i ufnosci, szkola milosci, zwierciadlem jego wielkosci, a nawet chluba. Te przepiekne teksty skierowane sa do ludzi cierpiacych, a takze do tych, ktorzy chca kierowac sie „wyobraznia milosierdzia" i pomagac innym: chorym, samotnym, odrzuconym, umierajacym...   »»» ... »»»

cierpienia m

Oblicza cierpienia i milosci - Cieslak Stanislaw

Oblicza cierpienia i milosci - Cieslak Stanislaw

W naszym stuleciu wrocili meczennicy. A sa to czesto meczennicy nieznani, jak gdyby "nieznani zolnierze" wielkiej sprawy Bozej. Jesli to mozliwe ich swiadectwa nie powinny zostac zapomniane w Kosciele. Jan Pawel II, z listu apostolskiego Tertio millennio adveniente W okresie straszliwego terroru hitlerowskiego, walczacego zaciekle z Jezusem i Jego Kosciolem, jezuici dali w hitlerowskich wiezieniach i obozach koncentracyjnych liczne przyklady heroicznej wiary, nadziei i milosci. Zlozyli Bogu Ojcu na oltarzu swiata samych siebie jako "ofiare zywa, swieta, Bogu przyjemna, wyraz rozumnej sluzby Bozej" (por. Rz 12, 1). Sa dla przyszlych pokolen jakby pochodniami, ktore rozswietlaja mroki tragicznego i naznaczonego cierpieniem milionow ludzi XX wieku. Losy 17 jezuitow, Slug Bozych, meczennikow z II wojny swiatowej, ktore przedstawia ta ksiazka, sa ostrzezeniem przed falszywymi i zwodniczymi ideologiami oraz wezwaniem do budowania cywilizacji na miare godnosci i powolania czlowieka na fundamencie Ewangelii Jezusa Chrystusa.   »»» ... »»»

Krolewski trakt cierpienia - Mroz Miroslaw

Krolewski trakt cierpienia - Mroz Miroslaw

Z "Podsumowania" ks. prof. dr. hab. Jerzego Bagrowicza Zycie i dzialalnosc kazdego czlowieka wpisuja sie w konkretny kontekst dziejow swiata, uwarunkowan spoleczno-politycznych i kulturowych epoki. Do tego dochodzi to, co moglibysmy nazwac historia osobista zycia ludzi, takze talenty, ktore z woli Opatrznosci odziedziczyli, wplyw srodowiska rodzinnego, szkoly, mistrzow, w cieniu ktorych zdobywali wiedze, umiejetnosci i madrosc zyciowa. Zycie dwu swietych kobiet Edyty Stein i Lisamarii Meirowsky przypadlo na czas przelomu wiekow: konczacego sie wieku XIX i pierwszej polowy XX wieku. Czas ten odznaczal sie wyjatkowa intensywnoscia przemian politycznych i spolecznych. To jeden z najtrudniejszych okresow najnowszej historii Europy. To z jednej strony czas wielkich przemian, intensywnego rozwoju cywilizacji technicznej i audiowizualnej, nowych technologii przekazu wiedzy. A z drugiej - to jednoczesnie epoka tragicznych w skutkach doswiadczen dwu totalitaryzmow: hitlerowskiego w Niemczech i stalinowskiego w Rosji Sowieckiej. Zycie oby naszych bohaterek wiary i swietosci przypadlo na czas, gdy Niemcy byly ogarniete idea Kulturkampfu i rozwijajacego sie zbrodniczego nazizmu. Dane im bylo doswiadczyc trzech ustrojow politycznych: monarchicznego, czasu republiki i totalitarnego ustroju III Rzeszy. Istotne dla ich losow bylo to, ze obie byly Zydowkami zyjacymi i pracujacymi wsrod Niemcow. Pierwsza z nich i bardziej znana, sw. Edyta Stein (1891-1942), w swoich poszukiwaniach przeszla wedrowke od judaizmu poprzez ateizm az do chrzescijanstwa przyjetego z calym jego radykalizmem....   »»» ... »»»

o krasnoludkach i sierotce marysi streszczenie

Co slonko widzialo Na jagody O krasnoludkach i sierotce Marysi - Konopnicka Maria

Co slonko widzialo Na jagody O krasnoludkach i sierotce Marysi - Konopnicka Maria

Bezcenny zbior utworow Marii Konopnickiej – 65 wierszy "Co slonko widzialo" oraz dwie slynne basnie "Na jagody" i "O krasnoludkach i sierotce Marysi". Sa to wyjatkowo piekne utwory, ktore doskonale znamy dzieki naszym rodzicom i dziadkom. Zadbajmy o to, by najmlodsze pokolenie dowiedzialo sie, co ogladalo wedrujace po niebie sloneczko, kto namalowal tecze i co przytrafilo sie malemu chlopcu w starym borze podczas wyprawy na jagody. Niech nasze dzieci zawra blizsza znajomosc z krasnoludkami, istotami sprzyjajacymi wszelkim szlachetnym zamiarom, towarzyszac im w basniowej wedrowce do krainy ludzi, niech poznaja niezwykle przygody dworzan krola Blystka, dole i niedole skrzata Podziomka, wzruszajace dzieje sierotki Marysi oraz trud ubogiego chlopa Skrobka. Siegnijmy wraz z naszymi pociechami jeszcze raz do tych pelnych nieprzemijajacego uroku opowiesci, ktore od ponad stu lat najchetniej czytuje sie w kazdym polskim domu.   »»» ... »»»

O krasnoludkach i Sierotce Marysi - Konopnicka Maria
Wydanie z opracowaniem

O Krasnoludkach i sierotce Marysi - Konopnicka Maria
Ze istnieja krasnoludki, wszyscy dobrze o tym wiemy. Jak wspanialym sa narodem, w tej ksiazce opowiemy : O tym, jak szukaly wiosny, chcac, by krol ich byl radosny, Jak Marysie pocieszaly, gdy nieszczescia ja spotkaly, Jak dobrze u rodziny, gdy udzieli im gosciny, I jak zawsze pomagaja wszystkim, ktorych pokochaja.

o krasnoludkach i sierotce marysi streszczenie

O krasnoludkach i sierotce Marysi - Maria Konopnicka

O krasnoludkach i sierotce Marysi - Maria Konopnicka

O krasnoludkach i sierotce Marysi Marii Konopnickiej to wzruszajaca basn nie tylko dla dzieci. Basn, uczy poszanowania dla pracy i umilowania piekna. Dzieje sierotki Marysi i historie walki ubogiego chlopa z ugorem splecione sa z basniowa wedrowka krasnoludkow, istot sprzyjajacych dobrym poczynaniom i szlachetnym zamiarom. Czas 240 min. Czyta: Joanna Lissner   »»» ... »»»

O krasnoludkach i sierotce Marysi - Konopnicka Maria
Dowcipna i wzruszajaca opowiesc o rodzie Krasnoludkow; ich zwyczajach oraz niezwyklych przygodach, jakie przezywaja podczas pobytu wsrod ludzi. Ksiazka od ponad stu lat nalezy do najpopularniejszych i najchetniej czytanych przez dzieci.

O Krasnoludkach i sierotce Marysi - Konopnicka Maria

O Krasnoludkach i sierotce Marysi - Konopnicka Maria

Ze istnieja krasnoludki, wszyscy dobrze o tym wiemy. Jak wspanialym sa narodem, w tej ksiazce opowiemy : O tym, jak szukaly wiosny, chcac, by krol ich byl radosny, Jak Marysie pocieszaly, gdy nieszczescia ja spotkaly, Jak dobrze u rodziny, gdy udzieli im gosciny, I jak zawsze pomagaja wszystkim, ktorych pokochaja.   »»» ... »»»