Monday, April 4, 2011

cierpienia m

Milosc w ogniu cierpienia - Matusiak Anna

Milosc w ogniu cierpienia - Matusiak Anna

Sluga Bozy Jan Pawel II wiedzial, czym jest cierpienie, i czesto o nim mowil. Mowil o jego tajemnicy, nieuchronnosci, istocie i znaczeniu. Kladl nacisk na to, ze cierpienie moze byc dla czlowieka wielka proba wiary i ufnosci, szkola milosci, zwierciadlem jego wielkosci, a nawet chluba. Te przepiekne teksty skierowane sa do ludzi cierpiacych, a takze do tych, ktorzy chca kierowac sie „wyobraznia milosierdzia" i pomagac innym: chorym, samotnym, odrzuconym, umierajacym...   »»» ... »»»

cierpienia m

Oblicza cierpienia i milosci - Cieslak Stanislaw

Oblicza cierpienia i milosci - Cieslak Stanislaw

W naszym stuleciu wrocili meczennicy. A sa to czesto meczennicy nieznani, jak gdyby "nieznani zolnierze" wielkiej sprawy Bozej. Jesli to mozliwe ich swiadectwa nie powinny zostac zapomniane w Kosciele. Jan Pawel II, z listu apostolskiego Tertio millennio adveniente W okresie straszliwego terroru hitlerowskiego, walczacego zaciekle z Jezusem i Jego Kosciolem, jezuici dali w hitlerowskich wiezieniach i obozach koncentracyjnych liczne przyklady heroicznej wiary, nadziei i milosci. Zlozyli Bogu Ojcu na oltarzu swiata samych siebie jako "ofiare zywa, swieta, Bogu przyjemna, wyraz rozumnej sluzby Bozej" (por. Rz 12, 1). Sa dla przyszlych pokolen jakby pochodniami, ktore rozswietlaja mroki tragicznego i naznaczonego cierpieniem milionow ludzi XX wieku. Losy 17 jezuitow, Slug Bozych, meczennikow z II wojny swiatowej, ktore przedstawia ta ksiazka, sa ostrzezeniem przed falszywymi i zwodniczymi ideologiami oraz wezwaniem do budowania cywilizacji na miare godnosci i powolania czlowieka na fundamencie Ewangelii Jezusa Chrystusa.   »»» ... »»»

Krolewski trakt cierpienia - Mroz Miroslaw

Krolewski trakt cierpienia - Mroz Miroslaw

Z "Podsumowania" ks. prof. dr. hab. Jerzego Bagrowicza Zycie i dzialalnosc kazdego czlowieka wpisuja sie w konkretny kontekst dziejow swiata, uwarunkowan spoleczno-politycznych i kulturowych epoki. Do tego dochodzi to, co moglibysmy nazwac historia osobista zycia ludzi, takze talenty, ktore z woli Opatrznosci odziedziczyli, wplyw srodowiska rodzinnego, szkoly, mistrzow, w cieniu ktorych zdobywali wiedze, umiejetnosci i madrosc zyciowa. Zycie dwu swietych kobiet Edyty Stein i Lisamarii Meirowsky przypadlo na czas przelomu wiekow: konczacego sie wieku XIX i pierwszej polowy XX wieku. Czas ten odznaczal sie wyjatkowa intensywnoscia przemian politycznych i spolecznych. To jeden z najtrudniejszych okresow najnowszej historii Europy. To z jednej strony czas wielkich przemian, intensywnego rozwoju cywilizacji technicznej i audiowizualnej, nowych technologii przekazu wiedzy. A z drugiej - to jednoczesnie epoka tragicznych w skutkach doswiadczen dwu totalitaryzmow: hitlerowskiego w Niemczech i stalinowskiego w Rosji Sowieckiej. Zycie oby naszych bohaterek wiary i swietosci przypadlo na czas, gdy Niemcy byly ogarniete idea Kulturkampfu i rozwijajacego sie zbrodniczego nazizmu. Dane im bylo doswiadczyc trzech ustrojow politycznych: monarchicznego, czasu republiki i totalitarnego ustroju III Rzeszy. Istotne dla ich losow bylo to, ze obie byly Zydowkami zyjacymi i pracujacymi wsrod Niemcow. Pierwsza z nich i bardziej znana, sw. Edyta Stein (1891-1942), w swoich poszukiwaniach przeszla wedrowke od judaizmu poprzez ateizm az do chrzescijanstwa przyjetego z calym jego radykalizmem....   »»» ... »»»

katalog grzyb

Katalog malych domow

Katalog malych domow

wydawnictwo: koncept ISBN: issn 1734.4115 liczba stron: 380 wymiary: 21 x 30 cm okladka: miekka Projekty domow jednorodzinnych,,,,,,hobb   »»» ... »»»

katalog grzyb

Ryszard Grzyb

Ryszard Grzyb

Retrospektywna wystawa tworczosci Ryszarda Grzyba w Muzeum Slaskim w Katowicach, ktora zbiegla sie z 50 rocznica urodzin artysty, jest dla niego okazja do podsumowania i rozliczenia sie z dotychczasowych osiagniec. Dla odbiorcy natomiast to wydarzenie dajace mozliwosc obcowania ze sztuka niezwykle intrygujaca, w ktorej rozne elementy, pozornie umiejscowione na przeciwstawnych biegunach, potrafia bez konfliktu wspolistniec ze soba.   »»» ... »»»

Ryszard Horowitz
"Mysle, ze Horowitz dlatego sie podoba, ze te jego szalencze surrealistyczne wizje sa absolutnie racjonalne." Andrzej Wajda

Sezon na grzyby - Fridhelm Volk, Renate Volk

gratulacje z okazji obrony pracy magisterskiej

e-Ksiazki » Prawo » Pracy i ZUS

gratulacje z okazji obrony pracy magisterskiej

ABC pisania pracy magisterskiej - Draczkowski Franciszek

ABC pisania pracy magisterskiej - Draczkowski Franciszek

W Polsce odczuwa sie dotkliwy brak opracowan monograficznych dotyczacych metodologii pisania prac magisterskich z patrologii. Student wybierajacy seminarium patrystyczne stawia sobie pytanie: od czego zaczac? Studiuje i pragnie zwienczyc okres studiow napisaniem pracy magisterskiej. Obiegowe opinie, jakie kraza na temat pracy naukowej, niewiele mu w tym pomagaja. W takiej sytuacji skazany jest, niemal wylacznie, na uwagi oraz instrukcje profesora prowadzacego seminarium naukowe z patrologii. Wspomniana luke wypelnia ta oto, najnowsza ksiazka ks. Franciszka Draczkowskiego. Publikacja pelniaca role swego rodzaju poradnika, prowadzi studenta krok po kroku pomagajac mu przebrnac przez trudy pisania pracy magisterskiej. Autor, ks. F. Draczkowski pelniacy funkcje kierownika Katedry Patrologii Greckiej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, wykorzystal w tej ksiazce bogate doswiadczenie promotora przeszlo 160 prac magisterskich i 9 rozpraw doktorskich. Dzieki temu w przygotowanym przez niego poradniku student znajdzie cenne uwagi dotyczace procesu powstawania pracy naukowej: od decyzji dotyczacej wyboru tematu, poprzez zbieranie materialu, konstrukcje planu pracy, po zasady komponowania tekstu. Najwieksza jednak zaleta publikacji ks. F. Draczkowskiego jest to ze, choc omawia zagadnienia dotyczace warsztatu pracy naukowej studenta patrologii, to tak naprawde zawarte w niej wskazowki przydadza sie wszystkim magistrantom, niezaleznie od dziedziny, w jakiej sie poruszaja.   »»» ... »»»

Nowa wizja teologii - Draczkowski Franciszek
Niniejsze opracowanie jest kontynuacja i poniekad uwienczeniem dwudziestoletnich teologicznych badan autora, ktorych wyniki opublikowal w artykulach i pozycjach ksiazkowych. Celem niniejszego opracowania jest wykazanie, ze teologia posiada zasadniczo jedna, autonomiczna i wewnetrznie spojna strukture, ktora obejmuje i przenika wszystkie...